Skip links
Ortadoğu Makina

Kurumsal

Hakkımızda

1990 Yılından Bugüne

Ortadoğu Makina ve Yedek Parça Tic. Ltd. Şti. 1990 yılında Trabzon’da kurulmuş olup temellerini dürüstlük, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti üzerine inşa etmiştir. Ticari yaşamına rulman ve çeşitli hırdavat ürünlerinin toptan ve perakende satışı ile başlamıştır.

Kurulduğu günden bu bugüne dünyanın önde gelen markalarını ürün yelpazesine katarak büyük çapta rulman ve güç aktarım ürünü tedarikçisi konumuna gelmiştir. Ortadoğu Makina bugün Türkiye genelinde demir ve çelik, çimento, madencilik, enerji, otomotiv, demiryolu, denizcilik, tarım, gıda, tekstil, kimya, kâğıt hamuru ve kâğıt gibi birçok sektörden sanayi kuruluşlarının birincil çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Müşteri odaklı çalışmayı benimsemiş, bu doğrultuda pazardaki yenilikleri, yeni ürünleri ve teknolojik gelişmeleri takip ederek müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümler üreten bir iş modeli oluşturmuştur. Kaliteli ve geniş ürün yelpazesi, uygun fiyatları ve müşteri odaklı yapısı ile sektörün önemli firmalarından biri haline gelmiştir.

Ortadoğu Makina olarak hedefimiz, müşterilerimiz için en yeni ve en yüksek kalitedeki ürünleri en uygun fiyatlara tedarik etmek, bu sayede müşterilerimizle uzun soluklu ve istikrarlı iş birlikleri kurmaktır. Amacımız en güvenilir ve en çok tercih edilen rulman ve güç aktarım ürünleri çözüm ortağı olarak müşterilerimize hizmet vermektir.

Vizyon ve Misyon

Vizyonumuz, sektördeki yenilikler ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçları doğrultusunda kurumsal altyapımızı ve ürün yelpazemizi sürekli geliştirerek rulman ve güç aktarım ürünleri sektörünün en yenilikçi, öncü ve lider firması olmaktır.

Misyonumuz, distribütörlüğünü üstlendiğimiz dünyanın önde gelen markalarının kalitesini yıllardan gelen deneyimimizle birleştirerek rulman ve güç aktarım ürünleri pazarındaki her müşterinin en çok güvendiği ve tercih ettiği çözüm ortağı olmaktır.

Bu vizyon ve misyon doğrultusunda:

  • Deneyimli ve dinamik ekibi ile inovasyon ve girişimciliğin teşvik edildiği bir kurum kültürünü inşa etmeyi,
  • Her zaman kaliteli, yenilikçi ve güvenilir rulmanlar ve güç aktarım ürünleri tedarik etmeyi,
  • Tüm iş süreçlerinde verimlilik, sürekli gelişim ve müşteri memnuniyetine odaklanmayı,
  • Müşterilerimizin üretkenliğini ve verimliliğini arttırmayı amaçlayarak katma değerli ürün ve hizmetler sunmayı hedefliyoruz.

Kalite Politikamız

Ortadoğu Makina, müşterilerinin kalite beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru, zamanında ve uygun maliyetler ile karşılayarak onlara en üst düzeyde hizmet vermeyi, ürün ve süreçlerini bu doğrultuda sürekli geliştirerek rulman ve güç aktarım ürünleri sektöründe en kaliteli ürünleri sunmayı taahhüt eder.

Bu hedef doğrultusunda:

  • Tüm iş süreçlerinde müşterimizin ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak karşılayan bir anlayış içinde olmak,
  • Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre en uygun çözümü üretmek için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve uygulamak,
  • Tüm çalışanların daha yetkin ve yeteneklerini en üst seviyede kullanabilen kişiler haline gelmeleri için ekip çalışmasına önem vererek kalite düzeyini sürekli yükseltmek,
  • Tüm çalışanlarda kalite, çevre ve iş güvenliği bilincini tesis etmek,
  • İçinde bulunduğumuz topluma ve çevreye saygılı, örnek bir kuruluş olmak bizim kalite politikamızdır.