Skip links
Sektörel Çözümler

Kimya

Kimya endüstrisi, plastikler, ilaçlar, gübreler ve endüstriyel kimyasallar da dahil olmak üzere geniş bir kimyasal ürün yelpazesi üreten büyük bir sektördür. Rulmanlar kimya endüstrisinde pompa, karıştırıcı, çalkalayıcı ve kompresör gibi çeşitli türdeki makinelerde kullanıldığından kritik bir rol oynar.

Kimya endüstrisinde kullanılan rulmanlar kimyasalların makine bileşenlerine zarar verebileceği için zorlu ve aşındırıcı ortamlara dayanabilmelidir. Ayrıca rulmanlar kimyasal işlemlerde yaygın olan yüksek sıcaklık ve basınç altında çalışabilme özelliğine sahip olmalıdır. Kimya endüstrisindeki makinaların güvenli ve verimli çalışmasını sağlamak için rulmanlar kimya endüstrisi uygulamalarının özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmalı ve üretilmelidir.

Zorlu çalışma koşullarının yanı sıra, kimya endüstrisi yüksek düzeyde verimlilik ve güvenilirlik gerektirir. Rulmanlar yüksek kaliteli kimyasal ürünlerin üretimini sağlayabilmek için yüksek hızlarda çalışabilme özelliğine sahip olmalıdır. Ayrıca kimya endüstrisinde kullanılan rulmanlar bakım veya onarımlar gerektirmeden uzun süre çalışabilme yeterliliğine sahip olmalıdır çünkü bu durum maliyetli iş aksamalarına neden olabilir. Rulmanlar kimya endüstrisinde kritik bir bileşendir ve tasarım ve üretimleri kimyasal ürünlerin güvenli ve verimli bir şekilde üretimini sağlamak için önemlidir. Ortadoğu Makina, kimya endüstrisinde kullanılmak üzere her çeşit rulman ve güç aktarım ürününü tedarik etmektedir.